Filmy prl, kraków

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje prl, kraków. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kinowa wersja serialu telewizyjnego o przygodach dwóch chłopców, Dudusia i Poldka, podczas wakacyjnej podróży autostopem nad morze. Podróżują, bez wiedzy rodziców, przypadkowymi środkami transportu (np. w chłodni, w wozie meblowym wiozącym trumny) i nocują gdzie się da. Na swej drodze spotykają kobietę, Ulę, która prosi aby się nią zaopiekowali. Od tej pory podróżują już w trójkę...
Kultowy serial dla dzieci i młodzieży, według popularnej powieści pióra Adama Bahdaja. Dwaj główni bohaterowie: sprytny i wesoły Poldek oraz Duduś, niezaradny życiowo i przemądrzały elegancik, wybierają się na wakacje nad Bałtyk. Wyruszają z Krakowa, nawet nie przeczuwając, że przez całą drogę na każdym kroku będzie ich prześladował potworny pech. Na początek chłopcy zapominają zabrać ze sobą z domu bilety na pociąg.
Kraków, lata 50 XX wieku. W mieście dochodzi do morderstw wielu osób. Niebawem młody milicjant rozpoczyna śledztwo, którego tropy prowadzą do Władysława Mazurkiewicza.


Amator

7,6
Gdzieś na prowincji, w małym miasteczku, mieszka rodzina Moszów. Ojciec rodziny, Filip, skromny zaopatrzeniowiec w dużej fabryce, postanawia, z okazji narodzin córeczki, kupić amatorską kamerę. Początkowo uwiecznia nią swoją szczęśliwą rodzinkę, żyje cicho i spokojnie, ale z czasem, gdy o jego hobby dowie się dyrekcja zakładu, powoli ewoluuje w społecznika i zaangażowanego artystę. Zaniedbuje przy tym rodzinę i dom. Jaką cenę zapłaci za swoją pasję?
Sensacyjna akcja rozgrywa się w hucie Bielawa. Do pracy w tej hucie zostaje przyjęty Borucki. Dyrektor huty, a nawet czujny sekretarz POP nie zdają sobie sprawy, że jest to bezwzględny szpieg pracujący dla wywiadu angielskiego. Borucki dostał od swoich mocodawców zadanie zorganizowania i przeprowadzenia akcji dywersyjnej mającej na celu przerwanie produkcji w hucie. Szpieg nie cofnie się przed niczym, nawet zabiciem Przewłockiego, szefa stalowni. Czy uda mu się wysadzenie huty w powietrze?
Jest rok 1968. Wydalony z uczelni tuż przed obroną pracy magisterskiej Łazowski, wpada na sensacyjny trop, który może zmienić oblicze historii. Z jego dochodzenia wynika, że Witkacy nie popełnił samobójstwa w 1939 roku. Rzeczywistość podsuwa kolejne dowody zadziwiającej mistyfikacji. Kochanka Witkacego przynosi do Desy swoje nieznane portrety, jedna z jego dawnych kobiet przechowuje kartki, które dostała od artysty już po jego rzekomej śmierci. Wszystko wskazuje na to, że wielki mistrz, prowokator i skandalista wciąż żyje. Z lubością pije swoje ukochane piwo, podgląda młode dziewczęta, wydaje kobietom perwersyjne rozkazy i uprawia najpiękniejszą ze sztuk – kłamstwo i wszelkie jego odmiany – na dudka-wystrychizm, kłamizm, neo-naciągizm, fałszyzm, nabieryzm i w pole-wyprowadzizm...
Kraków, rok 1956. Młody funkcjonariusz Urzędu Bezpieczeństwa dostaje zadanie inwigilacji Katarzyny Szpak, oskarżonej o fałszowanie akt notarialnych. Śledztwo wymyka się jednak spod kontroli.
Kapitan Zawada z Komendy Głównej MO na tropie seryjnego mordercy. Mordercza seria zabójstw, z tej samej broni, zaczyna się w Opolu, gdzie zostaje zamordowana dziewczyna. W niedługich odstępach czasu w podobnych okolicznościach giną ludzie w Krakowie, Wrocławiu i Toruniu. Ująć mordercę nie jest łatwo: brak jakichkolwiek świadków zbrodni, brak motywów i związków między ofiarami. Czy Zawadzie uda się osaczyć mordercę?
Młoda plastyczka, Ewa Zawadowska, opiekuje się swoim siedemdziesięcioletnim stryjem, Antonim - kolekcjonerem „staroci”. Kiedy wraca ze sklepu do domu, zastaje zwłoki krewnego, który został uduszony nylonową pończochą. Prowadzący dochodzenie w sprawie zabójstwa porucznik Radoń ustala, że z mieszkania zginęła stara piracka mapa z XVI wieku… W toku śledztwa wychodzi na jaw, że mapą interesował się… Czy porucznikowi milicji uda się rozwikłać tę kryminalną zagadkę, która zaczyna zataczać międzynarodowe kręgi?
Słowa kluczowe

Proszę czekać…